Wymienniki skrobakowe i ich zalety

Wymienniki skrobakowe i ich zalety

Wymienniki skrobakowe i ich zalety

Kluczowym zadaniem, jakie mają do zrealizowania skrobakowe wymienniki ciepła, jest chłodzenie i ogrzewanie produktów, które charakteryzuje wysoka lepkość. Nic więc dziwnego, że znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie dochodzi do profesjonalnego przetwórstwa żywności.

Niezawodność wymienników skrobakowych

Na pierwszy plan wysuwa się to, że wymienniki skrobakowe zapewniają wydajny transfer ciepła. Tu warto zainteresować się przede wszystkim tymi, które posiadają, aż dwie ogrzewane powierzchnie, ze względu na ich skuteczność. Nie bez znaczenia jest i to, że nowoczesne rozwiązania gwarantują wysoki przepływ produktu, a także możliwość jego mieszania wtedy, gdy jest uruchomiony proces skrobania. Stawiając na najlepsze rozwiązania, można też liczyć na krótki czas przestojów wynikających z konieczności podejmowania działań konserwacyjnych. Wymienniki zwracają na siebie uwagę także dlatego, że nadają się do pracy z produktami posiadającymi twarde komponenty.

Skrobakowe wymienniki ciepła pozytywnie wpływają na koszty w przedsiębiorstwie wytwórczym, oraz na jakość produktu końcowego.

OptiFlow zaprasza

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z ofertą na www.optiflow.pl.

Post Author: admin