Pompy odśrodkowe - podstawowe informacje

Pompy odśrodkowe – podstawowe informacje

Pompy odśrodkowe to urządzenia wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność pompowania różnorodnych cieczy. Klasyczna pompa tego typu opiera się na pracy wirnika odśrodkowego oraz pojedynczej lub przestrzennej krzywiźnie łopatek. W pompie odśrodkowej wirnik obraca się z dużą prędkością, a spływająca na niego ciecz jest odrzucana na zewnątrz dzięki działaniu siły ośrodkowej. Dzięki temu urządzenie tego typu jest bardzo uniwersalne i może być stosowane w wielu rodzajach przemysłu.

Zastosowanie pompy ośrodkowej

Pompy odśrodkowe to urządzenia bardzo uniwersalne, które sprawdzają się w wielu czynnościach. Urządzenia tego typu służą między innymi do:

  • opróżniania przydomowych zbiorników (na przykład szamb)
  • przepompowywania ścieków
  • odwadniania zalanych obiektów (na przykład piwnic)
  • instalacji urządzeń wodociągowych lub klimatyzacyjnych
  • przeładunkach ropy naftowej

Dzięki tak szerokim zastosowaniom pompy odśrodkowe można wykorzystywać w przemyśle chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym i wielu innych.

Oprócz szerokiego zastosowania urządzenia te posiadają także inne zalety – między innymi wydajność, efektywność, niezawodność i funkcjonalność. A to sprawia, iż są popularne zarówno w przemyśle, jak i wśród użytkowników indywidualnych.

Post Author: admin