Pompy krzywkowe i ich zalety

Pompy krzywkowe i ich zalety

Pompy krzywkowe i ich zalety

Gdy pojawia się konieczność pompowania cieczy lepkich i gęstych, bardzo często wymagane jest zastosowanie dodatkowego, specjalistycznego rozwiązania. Niezawodne do tego typu zadań, są pompy krzywkowe. Na czym polega ich specyfika?

Pompy krzywkowe – jakość i precyzja

Pompy krzywkowe są rodzajem pomp wyporowych, z dwoma lub trzema rotorami, wykorzystywanymi jako narzędzie robocze. Mają one kształt krzywek, co odpowiada za ich nazwę. Pompy krzywkowe nie charakteryzują się dużymi wysokościami podnoszenia, ich wydajność także nie należy do najwyższych. Niemniej jednak, świetnie sprawdzają się tam, gdzie inne rozwiązania zawodzą. Napęd do krzywek jest możliwy, dzięki sprzężonym kołom zębatym, które zawsze znajdują się na zewnątrz przestrzeni roboczej. Z podobną sytuacją mamy z resztą do czynienia w odniesieniu do ułożyskowania rotorów. Ma to wiele zalet na czele z dobrym smarowaniem, zwiększającym żywotność narzędzia.

Pompa krzywkowa zastosowanie

Pompa krzywkowa znajduje zastosowanie w procesie tłoczenia cieczy o delikatnej strukturze oraz lepkości, tj. m.in. w procesie obróbki mleka, syropów glukozowych, lodów, ciasta chlebowego czy miodów.

Zalety pomp krzywkowych

  • praca z niską prędkością,
  • niska awaryjność,
  • dokładność umycia w przepływie, bez konieczności rozbierania pompy.

OptiFlow zaprasza

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na www.optiflow.pl.

Post Author: admin