Poznaj innowacyjne wymienniki ciepła skrobakowe

Poznaj innowacyjne wymienniki ciepła skrobakowe

 

Poznaj innowacyjne wymienniki ciepła skrobakowe

Przetwarzanie produktów lepkich oraz innych produktów spożywczych, o których wiadomo, że wymagają szczególnie przemyślanego procesu przetwórczego, nie jest prostym zadaniem. Jeśli jednak postawimy na najnowocześniejsze skrobakowe wymienniki ciepła, możemy mieć pewność, że efekt końcowy ich stosowania okaże się bardziej niż satysfakcjonujący.

Jakie mają zalety skrobakowe wymienniki ciepła?

Za inwestycją w skrobakowe wymienniki ciepła przemawia przede wszystkim większa sprawność cieplna, jaką można uzyskać. Nie bez znaczenia wydaje się jednak też i to, że możemy mówić o znacznie wyższej jakości, a tym samym i rentowności przedsięwzięcia, co w efekcie wpływa na zadowolenie zarówno producenta, jak i kosumenta.

Na szczególną uwagę zasługują te wymienniki ciepła, których znakiem rozpoznawczym jest powierzchnia zgarniająca. Ta pozwala na zapobieganie zanieczyszczeniom, a jednocześnie nie jest problematyczna wtedy, gdy w grę wchodzą zabiegi konserwacyjne. Wymienniki ciepła skrobakowe są kojarzone przede wszystkim z przemysłem spożywczym. Z pewnością jednak znajdą zastosowanie także w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na www.optiflow.pl.

Post Author: admin